Porucha erekcie sa pomaly, ale isto, dostáva do skupiny takzvaných civilizačných chorôb. Trpí ňou stále viac mužov a čím ďalej, tým častejšie, k týmto zdravotným komplikáciám dochádza z dôvodu nezdravého životného štýlu. Vďaka týmto faktorom, sa poruchy erekcie môžu dotýkať aj naozaj mladých mužov. Prečo je to tak, ako problémom s erekciou predchádzať a ako ich úspešne riešiť?
Prečo sa veková hranica mužov s poruchami erekcie posúva na dol
Podľa prieskumov, ešte nejakých pätnásť rokov dozadu, boli poruchy erekcie problémom štyridsiatnikov a starších mužov. Dnes nie je nič divné na tom, ak nimi trpí čerstvý tridsiatnik, mnohokrát dokonca i mladší muži.
Odborníci tento jav pripisujú tomu, čo sme už spomenuli v začiatku, teda nezdravému spôsobu života. Stres, rýchle tempo, nezdravá strava, málo pohybu, to všetko vplýva aj na erekciu.
Ako poruchám predchádzať
Budeme hovoriť o prevencii, no len u mladých mužov. V pokročilejšom veku, sú totiž príčiny vzniku porúch erekcie podstatne iné, takže i preventívne opatrenia, musia vyzerať inak.
V prvom rade by ste sa mali snažiť spomaliť svoje životné tempo. To znamená, že nadmiera stresu, málo spánku či veľa povinností môžu viesť aj k vznikom porúch erekcie. Ďalšie rady sú veľmi podobné a veľmi logické. Mali by ste zdravo jesť, pravidelne sa hýbať a, zjednodušene povedané, žiť o čosi zdravšie.
Ako riešiť poruchy erekcie v mladom veku
Ak už k poruchám dôjde, je dôležité, aby ste ich začali riešiť čo najskôr, respektíve, ihneď. V mladom veky, by mali byť tabletky krajným riešením, aj keď niekedy, to bez nich proste nejde. V prvom rade by ste sa však mali zamerať na zmenu svojho životného štýlu. Dôležité je taktiež to, aby ste vyhľadali pomoc odborníka. Len ten, totiž vie zodpovedne určiť, čo presne a prečo, vám je. Samoliečba, sa v tomto prípade naozaj nevypláca.